adanalı oyuncuları

ATV'DE ADANALI DİZİSİ Oyuncuları FİNAL YAPIYOR
ATV'nin sevilen dizisi Adanalı ekranlara veda etmeye hazırlanıyor...

ATV'nin beğenilen polisiye dizisi Adanalı'nın ekranlara ne zaman veda edeceği kesinleşti.

Başrollerinde Oktay Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt, Cemal Hünal, Ekin Türkmen, Zeynep Özder gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Adanalı 4 Aralık'ta final yapacak.


Adanalının kızı rolünü oynayan Serenay Sarıkaya.Daha önce Atv'de Limon Ağacı dizisinde oynamıştı.
Serenay Sarıkaya ::
Gerçek ismi: Serenay
Doğum tarihi: 1991
Doğum yeri: -
Eğitimi: Lise 2 Öğrencisi
Oynadığı Filmler
- Paramparça Aşklar
- Plajda
- Limon Ağacı - ( Peri)
Henüz çok genç olmasına rağmen
(16 yaşıda iken) ülkemizi yurt dışında yapılan bir organizasyonda temsil etmiş
olması onun ileri da daha başarılı olacağını göstergesi olmakta. Serenayın çok
ufak rol aldığı bir film daha bulunuyor.


Yazı kategorisi: Adanalı, Adanalı Resimleri | Etiketler: adanalı serenay sarıkaya, Adanalı Serenay Sarıkaya Foto, Adanalı Serenay Sarıkaya Fotograf, Adanalı Serenay Sarıkaya Fotograflar, Adanalı Serenay Sarıkaya Fotografları, Adanalı Serenay Sarıkaya Fotosu, Adanalı Serenay Sarıkaya Resim, Adanalı Serenay Sarıkaya Resimler, adanalı serenay sarıkaya resimleri, Adanalı Serenay Sarıkaya Resmi, Adanalı Sofia, Adanalı Sofia Foto, Adanalı Sofia Fotograf, Adanalı Sofia Fotograflar, Adanalı Sofia Fotografları, Adanalı Sofia Fotosu, Adanalı Sofia kimdir?, Adanalı Sofia Resim, Adanalı Sofia Resimler, Adanalı Sofia Resimleri, Adanalı Sofia Resmi, resimleri, serenay sarikaya, serenay sarikaya resimleri, Serenay Sarıkaya foto, Serenay Sarıkaya fotograf, Serenay Sarıkaya Fotograflar, Serenay Sarıkaya Fotografları, Serenay Sarıkaya fotosu, Serenay Sarıkaya resim, serenay sarıkaya resimler, serenay sarıkaya resmi, sofia, Sofia Foto, Sofia Fotograf, Sofia Fotograflar, Sofia Fotografları, Sofia Fotosu, Sofia resim, Sofia resimler, Sofia resimleri, Sofia resmi

Kalıcı Bağlantı Yorum (8)


Yorum yaz!

''Adanalı'' Oyuncu Kadrosu

Kalıcı Bağlantı Yorum (2) Yorum yaz!

Mehmet Akif Alakurt

Kalıcı Bağlantı Yorum (7) Yorum yaz!

Oktay Kaynarca

http://www.diziler.com/biography/oktaykaynarca.jpg

27 Ocak 1965 Malatya doğumlu. Çocukluğunun bir dönemi Berlin'de geçti. 6 kardeşler.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu.

Konservatuvara girmeden önce Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özak'ın "Duvarların Ötesi"nde oynadı.

Konservatuvar zamanında TRT için "Gençler Dizisi"nde oynadı. İlk profesyonel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik'le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını kazandı.

Konservatuvardan mezun olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu'nda "Kan Kardeşleri" (Blood Brathers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber oynadı.

Sonra yine aynı tiyatroda 1993-94 sezonunda "Derin Bir Soluk Al" oyununu oynadı ve tiyatro hayatını noktaladı. Bu oyunla Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldı.

1994 yılındaki son oyunu "Derin Bir Soluk Al"dan sonra sunuculuk, televizyon dizileri ve film çalışmaları oldu. İlk sinema çalışması "Suyun Öte Yanı"...

Daha sonra "Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni", ona "Altın Portakal Ödülü"nü kazandıran "Yengeç Sepeti" filmi, "Bir Kadının Anatomisi" ve "Deliyürek"le yine "Altın Portakal Ödülü"nü aldı...

"Bumerang Cehennemi" adlı sinema filmi ile de MGD Yılın En İyi Erkek Sinema Sanatçısı ve Antalya'da "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nü aldı.

Son olarak da "Kurtlar Vadisi" ve "Aşkımızda Ölüm Var" adlı televizyon çalışmalarımla yine MGD Yılın En Sevilen TV Dizisi Oyuncu Ödülü aldı.

Bir politikacının hayatıyla ilgili bir projesi vardı. Ancak bir yanlış anlaşılma sonucu projede hayatı anlatılacak politikacının Recep Tayyip Erdoğan olduğu sanıldı. Oysa uzaktan yakından ilgisi yoktu. Ömer Lütfü Mete'nin yazdığı senaryo başka bir başbakanı anlatıyordu. Gelişmeler üzerine proje ertelendi.

Oktay Kaynarca, kült dizi ‘Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Süleyman Çakır" karakteriyle izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

Seyirciler, "Çakır" karakterini o kadar benimsenmiş, o kadar beğenmişlerdi ki, senaryo gereği "Çakır" öldüğünde, gıyabında cenaze namazı kılındı, saygı duruşunda bulunuldu.

Kalıcı Bağlantı Yorum (3) Yorum yaz!

Selin Demiratar

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !